اتوماسیون صنعتی

8 نکته طلایی برای فرآیند اتوماسیون صنعتی

فرآیند اتوماسیون صنعتی

نکات طلایی فرآیند اتوماسیون صنعتی:

تقاضا برای محصولات صنعتی هر روز در حال افزایش است. در کنار محصولات صنعتی، صنایع تولیدی همواره بدنبال بهترین راه برای ارتقای خدمات خود و ارائه رضایت مطلوب مشتریان هستند. استفاده از فرآیند های اتوماسیون صنعتی کافی نیست! برای بدست آوردن بهترین فاکتورها باید عوامل زیادی در نظر گرفته شوند. اشتباهات و خطاها در راه‌اندازی فرآیند های اتوماسیون تولید رایج هستند. حتی در هنگام استفاده از نرم افزارهای تولید مبتنی بر فضای ابری، لغزش‌ها و خطاهای فنی نیز وجود دارد.

بنابراین، سازندگان باید هنگام تنظیم فرآیندهای اتوماسیون جدید مراقب و دقیق باشند تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کنند. در حالی که خودکار کردن برنامه‌ها منجر به کارایی می‌شود، زمانی که به اشتباه تنظیم شود، نتیجه معکوس دارد. با مقاله امروز سپیانی همراه باشید تا نکات طلایی برای فرآیند های اتوماسیون صنعتی را مرور کنیم.

اتوماسیون 23

مطالب مرتبط:

اتوماسیون صنعتی چیست؟

انواع اتوماسیون صنعتی کدامند؟

اتوماسیون فرآیند هوشمند (RPA) چیست؟

1- از قدم‌های کوچک شروع کنید تا برنده شوید.

فرآیند های اتوماسیون می‌توانند بسیار پرهزینه باشند، اما به احتمال زیاد شما این موضوع را از قبل می‌دانید. این بی شباهت به تغییر ماشین آلات یا تجهیزات به معنای متعارف آن نیست. این امر نیاز به زمان و هزینه دارد و نیاز به نیروی انسانی زیادی برای جایگزینی یا طراحی مجدد یک کف کارخانه است.

به همین دلیل است که هنگام پیاده سازی اتوماسیون، شروع کوچکتر ایمن‌تر و مفیدتر است. فرآیند یا مرحله خاصی را برای خودکارسازی انتخاب کنید که برای همه بسیار سودمند باشد. این به شما این امکان را می‌دهد که تا جایی که فرآیند های اتوماسیون صنعتی را پیاده‌سازی و حفظ کنید ریسک کنید اما همین کار هزینه را برای نیروی کار شما فراهم می‌کند. آنها تجربه کار در کنار چنین تجهیزاتی را بدست می‌آورند که به همه کمک می‌کند تا به سطحی از عملکرد مطلوب برسند.

وقتی ماشین‌آلات اتوماسیون را خریداری می‌کنید، به‌ویژه اتوماسیون مبتنی بر مونتاژ، وارد یک انبار نمی‌شوید و یک محصول کامل را انتخاب نمی‌کنید. شما باید انتخاب تجهیزات را با عملکرد منظم کارخانه خود تنظیم کنید. قطعات مونتاژ مختلف برای موقعیت‌های خاص ایده‌آل هستند، بنابراین باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد یک قطعه جدید تحقیق کنید.

2- برای رشد برنامه‌ریزی کنید.

اگر در حال ساختن یک تأسیسات یا یک کارخانه کاملاً جدید از ابتدا هستید، این کمتر نگران کننده است. با این حال، اگر در حال ارتقاء یک تسهیلات موجود با سخت افزار قدیمی هستید، باید مرزهای خود را در نظر بگیرید. آیا همه چیز را به یکباره بیرون می‌اندازید و از نو شروع می‌کنید یا ذره ذره تجهیزات را تعویض می‌کنید؟ علاوه بر این، توسعه آینده را چگونه مدیریت می‌کنید؟

چه تعداد قطعات، ماشین آلات و تجهیزات آینده را می‌خواهید پیاده سازی کنید؟ بهترین راه‌ها برای انجام این کار چیست، و آیا نیازی به نحوه انجام آن وجود دارد؟ آیا ابتدا نیاز به تعویض یا نصب تجهیزات دیگری دارید؟

مونتاژ کارخانه همیشه یک فرآیند چند مرحله‌ای است، به این معنی که شما و نیروی کارتان باید همیشه آماده باشید. از پیش برنامه‌ریزی. سخت افزارهای مختلفی را که ممکن است نیاز داشته باشید یا بخواهید بررسی کنید، قیمت‌ها را بیابید یا قیمت‌ها را درخواست کنید و در نظر بگیرید که برای ایجاد فضا یا استقرار ماشین آلات مذکور چه کاری باید انجام شود. بعنوان مثال، یک دستگاه ممکن است بسیار کوچکتر از تجهیزات قبلی باشد، که فضای کافی برای اضافه کردن ابزارهای جدید در اختیار شما می‌گذارد. برعکس ممکن است زمانی که یک سیستم تازه مونتاژ شده بسیار بزرگتر از هر چیزی است که در گذشته استفاده می‌کردید صادق باشد. برای این موارد آماده باشید.

3- طراحی برای کامپوننت ها

تجهیزات و سخت افزارها انواع مختلفی دارند و این بدان معناست که همه آنها دارای ویژگی‌ها، قطعات و کاربردهای منحصر بفردی هستند. به کارهایی که در حال حاضر در کارخانه خود انجام می‌دهید نگاه کنید و سیستم‌هایی را انتخاب کنید که با عملکرد گفته شده هماهنگ باشند.

این بدان معناست که تجهیزات یا مجموعه‌های جدید خود را بر اساس اجزایی که ارائه می‌دهند طراحی کنید. آیا به دوربین‌ها، حسگرهای سفارشی، PLC، موتورها یا درایوها یا حتی رابط‌های انسان و ماشین (HMI) نیاز دارید؟ با مراجعه به مهندسان و کارگران طبقه خود و بررسی نحوه استفاده آنها از سیستم‌های فعلی، آنچه ممکن است از چیزی جدید نیاز دارند یا حتی به چه مارک‌هایی که به آنها اعتماد دارند، بیابید.

مطلب مرتبط: برنامه نویسی صنعتی چیست؟

4- مالکیت معنوی را برای سیستم‌های توسعه یافته در نظر بگیرید.

شما از نزدیک با یک تیم یکپارچه ساز یا سیستمی کار خواهید کرد که سخت افزار و مجموعه‌هایی را که می‌خواهید بسازید را می‌شناسد. در طول پروژه، همه برای ارائه چیزی سفارشی و در عین حال کارآمد که نیازهای کسب و کار شما را برآورده می‌کند، همکاری خواهند کرد. آن یکپارچه‌سازها برای کمک به سایر تیم‌ها و سایر شرکت‌ها در بهینه‌سازی تجهیزات خود حرکت می‌کنند.

آنها ممکن است طرحی را که شما بطور مشترک ایجاد کرده‌اید قرض بگیرند یا دوباره استفاده کنند تا کارشان آسانتر شود. این همیشه مشکل بزرگی نیست، عمدتاً اگر یکپارچه‌کننده شما زمان بیشتری را نسبت به تیم‌های داخلی شما برای توسعه سیستم‌ها صرف کرده باشد، اما باید آن را در نظر بگیرید. مالکیت معنوی سیستم‌ها و مجموعه‌های تمام شده متعلق به چه کسی است؟ آیا می‌خواهید استفاده مجدد از طرح‌ها یا طرح‌ها را محدود کنید؟

فرایند اتوماسیون

حتما بخوانید:

اتوماسیون صنعتی PLC

بروزرسانی plc چیست؟ مراحل آن

بروزرسانی و نوسازی خطوط تولید صنعتی

5- به مستندات خود توجه کنید.

هیچ کس از جمع آوری اسناد کامل برای هر سیستمی لذت نمی‌برد، چه رسد به مجموعه‌ها و ماشین آلات سفارشی. با این حال، این یک امر ضروری است، به خصوص اگر امیدوار باشید مشعل را به تیم یا خدمه مدیریتی دیگر بسپارید. منابع برای ارتقاء، اصلاح یا حتی تعمیر تجهیزات در آینده ضروری خواهند بود.

خوشبختانه، هنگام کار با یکپارچه‌کننده‌ها، می‌توانید یک پروتکل مناسب برای ایجاد و دریافت اسناد ایجاد کنید، خواه یک فرمت CAD دیجیتال یا شماتیک کاغذی باشد.

 

نکات طلایی بازاریابی برای شرکت‌های اتوماسیون صنعتی:

 

6- مخاطب هدف خود را مشخص کنید.

اولین نکته مهم بازاریابی این است که مخاطب هدف خود را به وضوح تعریف کنید. بسیاری از شرکت‌های اتوماسیون صنعتی نمی‌دانند مخاطب هدفشان چه کسانی هستند. تعیین مخاطبان هدف شما بیش از قرار دادن لیستی از مشتریان قبلی خود بر روی تخته دارت و اجازه دادن به حدس زدن نیاز دارد. از سوی دیگر، منظور ما این نیست که ماه‌ها را صرف انجام تحقیقات جامع، مقایسه نمودارها یا ایجاد میلیون‌ها نقطه داده کنید. در عوض، ما به مشتریان اتوماسیون صنعتی خود این مراحل اساسی را در تعریف مخاطب هدف آموزش می‌دهیم:

 • گروه‌های مشتریان با ارزش خود را شناسایی کنید و ICP (نمایه مشتری ایده آل) خود را تعریف کنید.
 • الگوهای شخصیتی کلیدی برای شرکت‌های فنی B2B را درک کنید.
 • با چند مشتری کلیدی مصاحبه کنید تا جزئیات بیشتری در مورد آنچه که به دنبال آن هستند به دست آورید.
 • شخصیت‌های سطح بالا ایجاد کنید.

7- بطور منظم برای وب سایت خود محتوای جذاب بنویسید.

برای همه شرکت ها، نه فقط شرکت‌های اتوماسیون صنعتی، یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش ترافیک و بهینه‌سازی نرخ تبدیل انجام دهید، ایجاد محتوای تازه و جذاب بطور منظم است. دو راه واضح برای انجام این کار، بروز رسانی محتوای عمومی وب سایت و نوشتن پست‌های وبلاگ منظم است.

بروز رسانی محتوای وب سایت:

اگر مانند سایر شرکت‌های اتوماسیون صنعتی هستید، احتمالاً زمانی که وب‌سایت شما برای اولین بار راه‌اندازی شد، یک نویسنده یا کارشناس موضوعی در تیم خود داشتید که محتوای جدیدی را برای وب‌سایت‌تان بنویسد. با گذشت زمان، گهگاه صفحه محصول جدید را اضافه کرده اید یا صفحه درباره ما را بروز کرده‌اید. این کاملاً خوب است اما توصیه می‌کنیم هنگام راه‌اندازی یک وب‌سایت در مرحله محتوا معطل نشوید، زیرا محتوا همیشه می‌تواند بعداً بهینه شود.

اگر وب سایت شما بیش از چند ماه از عمر آن می‌گذرد، وقت آن است که دوباره محتوا را مرور کنید تا مطمئن شوید که مخاطب هدفی را که تعریف کرده‌اید جذب می‌کند. مقاله ما در مورد برنامه‌ریزی محتوای حیاتی وب سایت یک چک لیست خوب برای اطمینان از اینکه هیچ بخش مهمی بطور کامل در وب سایت شما گم نشده است ارائه می‌دهد:

 • نمای کلی کاری که انجام می‌دهید (صفحه اصلی)
 • یک نمای کلی و صفحه اطلاعات دقیق برای هر محصول یا خدمات
 • مطالعات موردی
 • صفحات بازار، صنعت، عمودی یا اپلیکیشن
 • اطلاعاتی درباره شرکت و تاریخچه آن (درباره ما)
 • یک راه آسان برای برقراری تماس (CTA و صفحه تماس برای SQL)
 • کتابخانه منابع / مقالات / فیلم‌ها یا سایر مواد آموزشی
 • اگر کاملاً نمیدانید از کجا شروع کنید، توصیه می‌کنیم با صفحه اصلی خود شروع کنید.
 • نوشتن پست‌های وبلاگ (مقالات) و مطالعات موردی منظم

بعنوان یک شرکت اتوماسیون صنعتی، شما فرصت‌های زیادی برای کمک به آموزش و به نمایش گذاشتن دانش و کارهای گذشته خود از طریق پست‌های وبلاگ و مطالعات موردی دارید.

نکته:

با ارسال منظم مقالات در وب سایت خود (شما ممکن است با 2-4 مقاله در هر سه ماه، با هدف نهایی 2-4 مقاله در ماه شروع کنید)، شبکه خود را گسترش می‌دهید، و این احتمال را افزایش می‌دهید که سرنخ‌های بالقوه کسب و کار شما را پیدا کنند. از نظر تخصص موضوعی به شهرت شرکت شما می‌افزایند. این البته اعتماد را القا می‌کند و به MQL‌ها کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری برای همکاری با شما اطمینان داشته باشند. اخطار این است که محتوا باید معنادار و خوب نوشته شود.

مهندسان حوصله کمی برای محتوای سطحی کرکی دارند که فقط برای اهداف سئو نوشته شده است. بنابراین مطمئن شوید که مهندسی که در مقاله شما قرار می‌گیرد، تجربه ارزشمندی را بیابد و پس از مطالعه، شرکت شما را در دید بالاتری ببیند.

از آنجایی که شرکت شما پروژه‌های اتوماسیون صنعتی را برای مشتریان تکمیل می‌کند، مهم است که آن پروژه‌ها را مستند کنید و آنها را به مشتریان احتمالی آینده نشان دهید، بعنوان راهی برای نشان دادن روشی که تیم شما فکر می‌کند، مشکلات را حل می‌کند و کاربردها و صنایع مختلف مشتریان شما را درک می‌کند. در طول پروژه، در حالت ایده‌آل باید عکس بگیرید و هر پیروزی یا نکته مهمی را یادداشت کنید، حداقل جنبه‌هایی را که می‌توان بصورت عمومی به اشتراک گذاشت، تا پس از تکمیل پروژه، یک مطالعه موردی نوشته شود.

MQL‌ها نه تنها هنگام انجام تحقیق در گوگل در صفحات مطالعه موردی قرار می‌گیرند، بلکه مطالعات موردی اعتبار شما را نیز نشان می‌دهد. (البته مهم است که با مشتری خود بررسی کنید که آیا ارسال مطالعه موردی در وب سایت شما مشکلی ندارد.) برای جلوگیری از ارائه اطلاعات اختصاصی، می‌توانید از استفاده از نام‌های واقعی مشتری و مشخصات پروژه خودداری کنید، اما بیشتر بر روی روشی که تیم شما برای حل مشکلات در دست اقدام کرد.

8- صفحات محصول و خدمات دقیق را با تصاویر با کیفیت ارائه دهید.

چه محصولات خاصی را بفروشید یا یک سرویس سفارشی منحصر به فرد ارائه دهید، مهم است که مطمئن شوید صفحات محصول و خدمات شما غنی از محتوا و خواندن و درک آسان هستند. علاوه بر کلمات موجود در صفحه، تصاویر با کیفیت بالا وب سایتی را که معتبر و حرفه‌ای به نظر می‌رسد از وب سایتی که کمتر معتبر و حرفه‌ای به نظر می‌رسد متمایز می‌کند.

به خاطر داشته باشید که یک فایل تصویر خام اغلب بیش از حد بزرگ است و می‌تواند عملکرد وب سایت شما را کاهش دهد. از نظر جستجو، گوگل هنگام تصمیم گیری برای رتبه‌بندی صفحات شما، علاوه بر طول محتوا و سئو، اندازه تصویر و نام گذاری تصویر را نیز در نظر می‌گیرد.

پروسه اتوماسیون

مطالب مرتبط:

پی ال سی (PLC) چیست؟

انواع پی ال سی  (PLC) کدامند؟

مزایای اتوماسیون صنعتی چیست؟

کلام آخر:

در مقاله امروز سپیانی به 8 نکته طلایی برای فرآیند های اتوماسیون صنعتی پرداختیم. این نکات شامل موارد زیر بود:

 • از قدم‌های کوچک شروع کنید.
 • برای رشد برنامه ریزی کنید.
 • طراحی برای کامپوننت ها
 • مالکیت معنوی را برای سیستم‌های توسعه یافته در نظر بگیرید.
 • به مستندات خود توجه کنید.
 • مخاطب هدف خود را مشخص کنید.
 • بطور منظم برای وب سایت خود محتوای جذاب بنویسید.
 • صفحات محصول و خدمات دقیق را با تصاویر با کیفیت ارائه دهید.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوال یا ابهامی در رابطه با نکات طلایی برای فرآیند های اتوماسیون صنعتی دارید میتوانید بصورت رایگان از مشاوره متخصصین سپیانی کمک بگیرید. همچنین برای خرید دستگاه‌های ذکر شده و دیگر تجهیزات لازم و آگاهی از قیمت و مشخصات فنی آنها میتوانید به بخش فروشگاه ما مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر همین الان از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *